top of page
internet-veci-1000.jpg

Základy internetu věcí pro moderní vývojáře

BUDOUCNOST NAVRHOVÁNÍ

 

V posledních letech se kolem nás ve všech pádech skloňuje spojení internet věcí. Může se skoro zdát, že se to s jeho vychvalováním přehání, pro vývojáře a konstruktéry má ale hmatatelné přínosy. Díky internetu věcí totiž můžeme navrhovat lepší a chytřejší produkty. Nová funkcionalita produktů spolu s informacemi o tom, jak se zařízení chovají v reálném prostředí, od základů mění způsob, jakým produkty navrhujeme, vyrábíme i používáme.

 

Rostoucí síť vzájemně propojených produktů s sebou přináší i nové znalosti a dovednosti, které si produktoví designéři musí osvojit. Pokud chcete navrhovat chytré produkty, musíte vědět, jak co nejlépe propojit elektronické a mechanické součástky a jak mohou chytrá zařízení využívat big data. Tyto znalosti vás posunou o ohromný krok kupředu – díky nim totiž získáte přístup ke zpětné vazbě o chování produktů i možnost zvýšit jejich přidanou hodnotu. Internet věcí nám umožňuje zařízení sledovat během celého životního cyklu. Zjistíme, jak se chová v reálných podmínkách, a v budoucnu můžeme navrhovat zařízení, která budou ještě produktivnější a efektivnější. Cloud, platfomy internetu věcí, chytré součástky, big data a konektivita jsou zkrátka skvělou navigací na rozbouřeném moři průmyslových inovací. Internet věcí nám přináší nový náhled na fungování produktů a dává nám možnost vytvářet lepší a lepší návrhy.

 

Ponořte se do našeho e-booku a dozvíte se o internetu věcí všechno, co nesmí žádnému modernímu vývojáři nebo konstruktérovi uniknout.

bottom of page